Німеччина (U-21): Урбіг, Кляйне-Бекель (Зіберт, 46), Гехтер (Аррей-Мбі, 46), Шмідт (Рідель, 46), Кнауфф (Роте, 46), Мартель (к) (Брайтгаупт, 46), Браун (Вагнер, 46), Рьоль (Вольтемаде, 46), Груда (Лемперле, 46), Беєр (Небель, 56), Мукоко (Тресольді, 56)

Україна (U-21): Нещерет (Фесюн, 46), Роман (Скорко, 46), Салюк (Боль, 46), Батагов (Слюбик, 60), Смоляков (Булеза, 46), Сігеєв (Рубчинський, 46), Бражко (к) (Павлюк, 66), Лосенко (Ярмолюк, 46), Теслюк (Квасниця, 46), В’юнник (Краснопір, 46), Волошин (Брагару, 46)

Запасний: Кінарейкін

Тренер: Унаї Мельгоса

Арбітр: Ясмін Саботич (Люксекмбург)

Попереджені: Мартель 35, Брайтгаупт 71, Рідель 81 — Бражко 62, Боль 68

Молодіжна збірна України (гравці 2002 року народження й молодші) провела перший поєдинок на чолі з новим головним тренером, іспанцем Унаї Мельгосою. Суперник - більш ніж серйозний - один із традиційних законодавців футбольної моди, молодіжна збірна Німеччини.

Попри те, що  поєдинок проходив на полі суперника, саме "синьо-жовті" краще контролювали м'яч на початку зустрічі. Свої атаки підопічні Мельгоси будували з акцентом на лівий фланг де активно діяли Волошин та Смоляков. На 18-й хвилині Волошин опинився на позиції центрфорварда, але пробити йому не дали - встигли накрити захисники. Також гості награли на три кутові, які намагалися не розігрувати, а завершувати прямим навісом. В середині тайму ця тактика ледве не  призвела до успіху - Бражко підрізав м'яч головою в дальній кут, але у ворота не влучив.

З часом господарі активізувались та перехопили ініціативу. Атака суперника лівим флангом могла призвести до гола, на щастя Сігеєв встиг підстрахувати Нещерета і не дозволив м'ячу перетнути лінію вже порожніх воріт. А в кінці тайму - вже після флангової передачі справа - Нещерет помилився на виході й Беєра ледве не переправив м'яч у ворота. А відразу за цим українців пробачив ще й Кнауфф, пробивши над поперечиною!

У перерві тренери обох команд суттєво змінили склади, і момент ротації краще використала німецька молодіжка. На 53-й хвилині активний високий пресинг господарів призвів до помилки Ярмолюка та швидкої комбінації: Булеза не встигав повернутися, щоб закрити зону і Беєр в очній дуелі переграв Фесюна - 1:0.

Підопічні Мельгоси мали передумови для відновлення паритету у рахунку. Активністю на лівому фланзі відмічався Квасниця, який сміливо брав гру на себе, але не знаходячи вчасно варіантів розвитку атак перетримував м'яч і помилявся. Намагався загострювати гру Брагару, проте свого моменту він так і не знайшов, а ударам Рубчинського бракувало точності.

Розв'язка настала на 88-й хвилині. Слюбик помилився з вертикальною передачею, м'яч перехопив суперник, відразу організувавши контрвипад: пройшов пас в розріз, захисники не встигли звузитись та перешкодити Лемперле завдати результативного удару - 2:0.

Репетиція вийшла хоч і невдалою за результатом, але досить інформативною. До того ж Мельгоса дав змогу проявити себе майже всім заявленим на гру виконавцям (окрім  третього голкіпера Кінарейкіна). Тепер тренерам збірної України необхідно встигти обробити весь напрацьований масив даних, а головне - внести правильні корективи, адже вже наступна гра буде офіційною. В стартовому матчі відбору до Євро-2025 (U-21) "синьо-жовті" зустрінуться з молодіжною збірною Північної Ірландії, яка у стартовому матчі відбору сенсаційно поступилася одноліткам із Люксембургу (0:1), тож буде прагнути взяти реванш.

Гра Україна - Північна Ірландія відбудеться у вівторок, 12 вересня, у Словаччині, на полі Національного тренувального центру Попрада (початок — о 19.30 за київським часом).

Читай також: Німеччина (U-21) - Україна (U-21): стартові склади