Чому воротаря "Астон Вілли" Мартінеса не вилучили у матчі Ліги конференцій, незважаючи на дві жовті картки

1604 19.04 2024   15:37
Фото - Getty Images

Незвичайний епізод стався в поєдинку Ліги конференцій "Лілль" - "Астон Вілла". У серії післяматчевих пенальті голкіпер англійського клубу Еміліано Мартінес отримав 2 жовті картки (першу - в основний час, другу - під час пробиття серії пенальті), але його не вилучили. Sky Sports присвятив цій події розгорнутий матеріал, у якому журналісти пояснили, чому аргентинець зміг продовжити виконувати свої обов'язки.

Перше попередження Мартінес отримав на 39-й хвилині, а друге - під час серії пенальті за неспортивну поведінку. Але голкіпер "Вілли" залишився на полі, що спричинило сум'яття на стадіоні "Стад П'єр-Морой", а згодом аргентинець відбив вирішальний пенальті та вивів свою команду до півфіналу ЛК.

У цьому випадку головний арбітр керувався правилом 10.3 IFAB, яке свідчить, що вилучення не переносяться на серію пенальті.

Ось витяг із правила: "Жовті картки та попередження, отримані в грі, не переносяться на пенальті. При цьому гравець, якому було показано червону картку під час гри, не може брати участь у серії пенальті".

"Гравці, запасні гравці та офіційні представники команд можуть отримати червону або жовту картку під час пенальті". Якби Мартінеса було вилучено під час серії пенальті, воротарем мав би стати інший гравець, який догравав матч.

Сам Мартінес так прокоментував ситуацію, що склалася: "Всю кар'єру я був у до біса скрутному становищі. Я віруюча і працьовита людина, і сьогодні це була моя доля. Учора ввечері ми дивилися матч "Реала", тренер говорив, що ми також можемо дійти до серії пенальті, і в такі моменти багато чого залежатиме від мене.

Першу картку мені показали в першому таймі, я не розумію, чого хотів від мене суддя. Коли били пенальті, у штрафному майданчику не було м'яча, і я просив м'яч у болбоя... і тут мені показали другу картку. Я просто не розумію цих правил, - зізнався воротар.

Тепер дисциплінарна комісія УЄФА має вирішити, чи буде Мартінес відсторонений від гри на перший матч півфіналу проти "Олімпіакоса" (2 травня). Крім двох жовтих карток, зароблених у чвертьфіналі, у Мартінеса була ще одна. Три "гірчичники", як правило, тягнуть за собою одноматчеву дискваліфікацію. Однак регламент турніру передбачає, що всі жовті картки "згорають" після чвертьфіналу і не переносяться в півфінал. Але останнє слово залишається за УЄФА, яке повинно буде вивчити цю незвичайну ситуацію.